סדנת אמן עם קרן ידעיה

סדנת אמן עם קרן ידעיה

תאריך 4/6/19
אולם אולם גזית
שעה 20:30

פוקוס: קרן ידעיה

להישיר מבט אל הבלתי נסבל

הקולנוע של קרן ידעיה הוא קולנוע של מרד. סרטיה של ידעיה מיטיבים להישיר מבט אל הבלתי נסבל. מצלמתה מתבוננת, מחפשת את האפשרות לזעוק זעקה ולמצוא מפלט במקומות בלתי רגילים ולעתים אף חריגים ומעוותים של ההוויה האנושית בכלל, וזו הנשית בפרט. גם בסרטיה הקצרים מתחילת דרכה וגם בסרטיה הארוכים, ידעיה מכניסה אותנו ביד בוטחת אל שוליה חשופי העצבים של החברה הישראלית.

בת לאם העוסקת בזנות המנסה להצילה, סיפור אהבה טרגי בין יהודייה למוסלמי ביפו על רקע יחסי עבודה של משפחותיהם, או אב ובתו המקיימים קשר זוגי, סגורים בתוך בית אחד ומנותקים מהעולם. את כל העולמות הקולנועיים האלה, המתקיימים מעבר לסף דלתנו, יוצרת ידעיה תוך חיפוש תמידי, עיקש ונוקב של שפה קולנועית שתוכל לבטא ולתאר את העולמות הקיצוניים, החריגים ולעתים קרובות מעוותים – ביד אמן מטלטלת, מרגשת וכזו הנחרטת בנו לאורך זמן.

קרן ידעיה יוצרת סרטים משנת 1994, השנה בה ביימה את סרטה הקצר הראשון "אלינור". לאחריו ביימה סרטים קצרים נוספים: "לולו" (1999) ו"תחתונים" (2000). סרטיה הארוכים "אור" (2004), שזכה בפרס מצלמת הזהב בפסטיבל קאן של אותה שנה, "כלת הים" (2009), ו"הרחק מהעדרו" (2014) הוצגו גם הם בפסטיבל קאן באותן השנים ובפסטיבלים נוספים וחשובים בעולם. ידעיה היא מהבמאיות הבולטות, החשובות והמשפיעות בקולנוע הישראלי העכשווי, ופועלה בזירה הקולנועית והחברתית פותח צוהר ואפשרות לבמאיות נוספות ליצור את עולמן הקולנועי והנשי.

אפרת כורם – יוצרת קולנוע, במאית ותסריטאית

Share

שיתוף ברשתות החברתיות