היה שווה כל שקל – סרט אנימציה  תיעודי, המתבונן בתופעת הזנות מנקודת מבטם של לקוחות תעשיית הזנות.

הבסיס לסרט הוא טקסטים מפורומים ברשת, שרובם נכתבו על ידי גברים כביקורת איכות על נשים בזנות, הרבה מהם רוכזו בדף הפייסבוק "When he pays".

חלק מהטקסטים נלקח מהדף When he pays me, המרכז  תגובות של עובדות מין הכותבות על חווית המפגש עם לקוח מנקודת מבטן. הלקוחות מגולמים – קולית בלבד –  על ידי  גלריה  של שחקנים מהשורה הראשונה, שתרמו את קולם לאותם אבירי מקלדת אנונימיים. האנונימיות של המקלדת, המשוחררת מנוכחות פיסית  מחייבת של אדם,  הופכת לבמה, עליה עולים בזה אחר זה צרכני מין, נשים בזנות, ואפילו משיבון, ומספרים בלשון ספק פואטית, ספק פילוסופית, ולעיתים גסה להפליא, על חוויותיהם בשדות הציד העגומים של הזנות. ויותר משהם מצליחים לספר על הנשים שהם מבקרים, הם מספרים על עצמם. ואת עצמם. את האופן בו הם תופסים את המפגש בינם לבין הגוף, האישה, הזונה, והסיטואציה בה אדם אחד מקבל כסף על מנת למלא צורך מיני פרטי של אדם אחר.

הסרט הופק במסגרת קורס "אנימציה תיעודית" לשנה ב', בו משתתפים סטודנטים מסלולי אנימציה ועיצוב פס-קול, בהנחיית ריקרדו ורדסהיים (אנימציה) ודרור שימן (עיצוב פס-קול). הסטודנטים בחרו מספר פוסטים באורך של דקה, הקליטו שחקנים, ועל הבסיס הזה ביימו סרטי אנימציה קצרים. הסרטים שנבנו מנסים לתאר לא את הנאמר בטקסט, אלא לתפוס את הדברים העומדים מאחורי המפגש בין צרכן מין לאישה בזנות, והשאלות שהם מעלים.

שחקנים: אלברט אילוז, דורי אנגל, אניה בוקשטיין, צחי גראד, יואב ברתל, דני גבע, עמית גור, מיכל ועאקנין, אילן סביר.

לאחר הקרנת הסרט יתקיים פאנל בנושא בנוכחות מוזמנים והיוצרים.

 

מנחת הפאנל: יעל ענבר

משתתפים:

טלי קורל – פעילה חברתית, מפעילת דפי הפייסבוק "When he pays" ו "When he pays me".

ד"ר יעלה להב-רז – אנתרופולוגית

ורד לי – עיתונאית "הארץ"

קרן ידעיה – קולנוענית

אודות הכותב