בשעת זריחה בתאריך ה-15/01/16 להקת הרוק הפסיכדלי ״Tiny Fingers״ החלה לנגן את אלבומה האחרון ״The Fall״ במלואו ובאופן רציף, על פני חופיו הצפוניים של ים המלח. הסרט שאורכו כשעה, מפגיש בין הביצוע הייחודי של המוזיקה החיה, לבין תיעוד הטבע המשתנה על שלל הנופים, הגוונים ופני השטח המקיפים את האיזור. הסרט מתחיל בחשיכה מוחלטת ומלווה את הלהקה ואת הטבע מדמדומי השחר ועד לרגע בו קרן אור ראשונה נוגעת באדמת המקום הנמוך ביותר בכדור הארץ.

שילוב המוסיקה האינסטרומנטלית שבאלבום עם אחד מהלוקיישנים המיוחדים והדינמיים ביותר על פני הפלנטה הוליד סרט יחיד במינו אשר לוקח את הצופה למסע דרך צלילים, צבעים ויסודות הטבע עצמם.
עליית החמה אשר מתועדת בזמן אמת היא המנצחת האולטימטיבית על הלהקה, על המהלך המוסיקלי ועל מתארי הנוף המרהיבים הנחשפים לאורך הסרט.

להקת ״Tiny Fingers״ פעילה בעשור האחרון ונחשבת לפורצת דרך בעולם המוסיקה האלטרנטיבית בישראל. במהלך השנים האחרונות שחררה הלהקה חמישה אלבומים וקיימה מאות הופעות בארץ ובעולם.
הפקת הסרט הינה עצמאית לחלוטין ונעשתה ללא מימון או תמיכה ובכך הוא מהווה יצירה אמנותית אותנטית ובלתי מתפשרת. פס הקול כולו הוא הביצוע החי שהוקלט בעזרת ציוד אולפני מלא שהובא במיוחד אל החוף, כמו שאר ציוד הנגינה והצילום. תיעוד הטבע הנרחב שכולל צילומי נוף, תעופה ותקריבי שטח המגיעים עד למעמקי ים המלח מטיל אור חדש על מקום עתיק, הנחשב לייחודי ובעל משמעות עמוקה מבחינה גיאוגרפית, היסטורית, רוחנית, תרבותית ואקולוגית.

"The Fall – Live at the Dead Sea" הינו דיאלוג חד פעמי בין יצירה מוסיקלית לטבע ובין האישי לאוניברסלי כאשר אלו נפגשים בהרמוניה מושלמת עם זריחת השמש.

אודות הכותב