בוגר בית הספר, גיל גולן, מספר  בפתיחות, ישירות והומור, על השראה, ועל העבודה על הסרט החדש שלו, "דם חם", שהתקבל לפסטיבל "דוקאביב" הקרוב.

(בתמונה – צבי גולדין וטל גלבוע, גיבורי הסרט, בפריים מתוכו. צילום – גיל גולן)

– הי גיל, ברכות. נא לעדכן – מה קרה איתך מאז שסיימת את הלימודים אצלנו?

גיל – תודה תודה. אז ככה – סיימתי את סרט הגמר שלי "משפחת כולאני" לפני 4 שנים. הסרט קיבל את פרס חביב הקהל בפסטיבל דרום, ואחר כך גם את פרס הסרט הדוקומנטרי הטוב ביותר של שנת 2013 מטעם פורום היוצרים הדוקומנטריים. בעצם כל היצירה של הסרט החדש התאפשרה בזכות הפרס הזה (וכמעט לא הגשתי את הסרט אליו!)

  • מזל שלנו..  מה באמת המשמעות של זכייה כזו?

גיל – אחרי שזכיתי בפרס קיבלתי כל מיני מענקים. אחד המענקים היה מענק פיתוח של 30 אלף שקל מערוץ 8. 30 אלף שקל זה לא משהו שמספיק באמת, אבל הדבר הכי טוב שקרה היה  שבאמצעות המענק הכנסתי רגל לערוץ.  ישבתי עם האחראיות על ההפקות שם (זו ההזדמנות להודות לעדי ארבל, דנה לרנר, אדית פנקס, רינת קליין ודורית הסל) וסיפרתי להן על הקונספט. זו הייתה ההתחלה.

  • משפחת "כולאני" הוא סרט מאד אישי שלך, על התמכרות לסקס, ומשפחה מאד לא שגרתית. המעבר ממנו לצמחונות הוא די חד…

גיל – אחרי שסיימתי  את "משפחת כולאני", נהייתי בחור רציני. התחתנתי, הפסקתי עם סקס חסר משמעות, מאז שנהייתי אבא גם הפסקתי לשתות . אז אמרתי לעצמי– ברוח הסגפנות, למה לא נפסיק גם עם לאכול מוצרים מן החי?

האמת שעניין הטבעונות התחיל אצלי כבר בספיר, שלמדנו על השואה בהרצאות של ארז פרי. מה שראינו בשיעורים שלו נכנס לי ללב חזק. התחלתי לעשות חיבורים בין מה שהיה אז, לבין מה שיש היום במשקים של החי. בסופו של עניין הפכתי לטבעוני וזה נמשך עד היום. 

  • ומה גרם לך לבחור בזה כנושא לסרט?

במקביל לכל הבלגן שהתחיל להיות בישראל עם גרי יורופסקי, הרגיש לי שזה נכון לעשות סרט על הנושא. הסרט  לא היה בהתחלה קרוב ללב שלי כמו "משפחת כולאני", אבל היי – ערוץ שמונה מגיע אומר בוא תעשה סרט.  במצב כזה צריך לעשות החלטות מיידיות, לבחור משהו שהוא נכון לתקופה, מעניין, מעורר מחלוקת ו…שגם קרוב לליבי. 

  • אוקי, בחרת נושא, מה השלב הבא?

גיל – בגלל שהייתי (ועדין!) צעיר – חשבתי שעם הכסף שנתנו לי אני יכול לעשות סרט הוליוודי על כל התנועה הטבעונית בישראל ועל התופעה הזאת. עשרות של אנשים, עשרות של סיפורים. בשנה הראשונה בזבזתי ארגזים של כסף על מלא דמויות, ועברתי תהליך מאוד לא פשוט . לאט לאט התמקדתי בדמות שאיתה התחלתי את הסיפור – טל גלבוע (פעם אחר פעם אני לומד  שהאינטואיציה הראשונית היא הכי נכונה). הבנתי שבאמת אין לי צורך במשהו גדול יותר –  כי הסיפור שלה לבדו מגלם בתוכו מספיק דברים גדולים ומהותיים.

  • והיא גם סלב. "האח הגדול" קורה לפני או אחרי שבחרת בה?

גיל – אחרי. במקרה יצא לי במזל שגם המפיקים של קשת חשבו שטל היא דמות מעניינת והחתימו אותה לעונה באח הגדול ואז היא גם זכתה. יצא לי טוב כל הסיפור הזה.

  • בין אנשי הצוות שעשו אתך את הסרט יש כמה בוגרי ספיר 

זאת באמת הזדמנות מצויינת להודות לצלמים:  גיל רמון, אייל רפאלוב ויעל חדריאן, ולמפיקה יהודית מנסן רמון. כשאתה עובד עם אנשים שכבר עשית אתם דרך התוצאה בהתאם.

  • תוכניות להמשך? מתבשל כבר סרט חדש?

מתבשלים בערך 30 סרטים . השאלה היא מה באמת יצא מאיזור הפנטזיות למציאות. זה תלוי מציאות, אני היום אבא עם משפחה ואחריות. לא פשוט כמו פעם להיות אובססיבי למטרה ולדרוס הכל על הדרך. זה צריך להיות מאוד פרקטי ומחובר לקרקע. 

  • טיפ שלך לבוגרים טריים שיוצאים עכשיו לדרך?

אף טיפ לא יכין אותם לכאפה המצלצלת שהם הולכים לקבל

  • חוץ מהטיפ הזה כמובן. המון הצלחה עם הסרט החדש

תודה!

 

אודות הכותב