תחרות קולנוע דרום החדש

זו השנה ה-16 שבה מציג פסטיבל קולנוע דרום, במסגרת התחרות המסורתית, את סרטי הבוגרים שנוצרו בבית הספר לאומנויות הקול והמסך במכללת ספיר על חמשת מסלוליו –קולנוע, טלוויזיה, אנימציה, קול ומוסיקה ותסריט. כמו תמיד, מדובר בטקסטים אודיו-ויזואליים מסקרנים ומרתקים, שצמחו בדרום על קו הגבול בין עזה לשדרות. התחרות מהווה קרש קפיצה עבור יוצרים צעירים בתחילת דרכם אל העולם המקצועי בישראל ובעולם, ונקודת חיבור  עם עולם זה. מידי שנה, בוגרי בית הספר שמציגים את סרטיהם בתחרות זוכים לאחר מכן לתהודה ופרסים בארץ  ובעולם.

תחרות סרטי הבוגרים היא חלק מתפישת עולם רחבה יותר, שמציעה ליוצרי הקולנוע מהדרום מרכז תרבותי בפריפריה. מרכז שבו חרות, הבעה אמנותית וחופש ביטוי חברתי ופוליטי עומדים במרכז היצירה. מרכז תרבותי, שמאמין ביצירות המתמודדות עם הזהות והשונות של כל אחת ואחד מהיוצרים מתוך אמונה שרוח האדם החופשית, על שונותה ורבגוניותה, היא הנכס הגדול ביותר שיש לכל חברה אזרחית ותרבות אותנטית.

שופטים:

אווה סנגיורגי

Eva 4

אווה סנגיורגי היא ממייסדי Ficunam, פסטיבל קולנוע בינלאומי של האוניברסיטה הלאומית של מקסיקו, והמנהלת שלו. יש לה תואר בתקשורת ותואר שני בהיסטוריה של האומנות. בעשר שנים האחרונות היא מנהלת תוכניות בפסטיבלים שונים והאוצרת שלהם. ביניהם פסטיבל FICCO במקסיקו סיטי, איברו אמריקנה (Ibero Americana באיטליה, וורקליז (Werkleiz) בגרמניה, לוס קאבוס ((Los Cabos במקסיקו ועוד רבים. אווה עבדה עם אמנים ויזואליים בפיתוח הסרטים שלהם, ביניהם: רירקריט טיראב אניג’ה ואברהם קרוזילגאס. כיום היא מפיקה את סרטה החדש של יוצרת קולנוע מקסיקנית, דניאלה שניידר. ב-2016 השיקה את חברת ההפצה שלה בשם “Brava Cinema”.

אורית אזולאי

אורית אזולאי

בוגרת לימודי קולנוע בבית הספר לאומנויות “בית צבי” 1984-87. מלהקת לקולנוע ולטלוויזיה משנת 1988 (בין עבודותיה: “פלורנטין” “הבורגנים”  “קלרה הקדושה” , ביקור התזמורת” …) מרצה לליהוק  וחונכת בבית הספר לקולנוע ולטלוויזיה  סם שפיגל. מרצה באוניברסיטת תל אביב בחוג לקולנוע ובחוג לתיאטרון. עורכת תסריטלקטורית בקרנות הקולנוע, זוכת פרס אופיר לליהוק לסרטים “העולם מצחיק” “אפס ביחסי אנוש”.

טטיאנה ברנדרופ

Tbrandrup

במאית ותסריטאית עטורת פרסים, יוצרת קולנוע עלילתי ותיעודי, מרצה לקולנוע בברלין ובמוסקווה. סרטה האחרון, “קולנוע: עניין ציבורי” החוקר את הקשר בין קולנוע ודמוקרטיה, הוצג ב-30 פסטיבלי קולנוע ברחבי העולם. היא מתגוררת בתל אביב ושוקדת על פרוייקטים תעודיים חדשים.

 

פיצ’ינג דוקומנטרי ליוצרים צעירים

פורום היוצרים הדוקומנטריים ופסטיבל קולנוע דרום ממשיכים גם השנה בפיצ’יניג התיעודי לפרויקטים מצטיינים מכל בתי הספר לקולנוע בישראל. הפיצ’יניג נערך ביוזמת אסנת טרבלסי, יו”ר פורום היוצרים התיעודיים. ומחולקים בו פרסי פיתוח והפקה לשלושה פרויקטים נבחרים.