היה שווה כל שקל – סרט אנימציה  תיעודי, המתבונן בתופעת הזנות מנקודת מבטם של לקוחות תעשיית הזנות .

הבסיס לסרט הוא טקסטים מפורומים ברשת, שרובם נכתבו על ידי גברים כביקורת איכות על זונות, הרבה מהם רוכזו באתר הפייסבוק "when he pays".

חלק מהטקסטים נלקח מהדף When he pays me , המרכז  תגובות של עובדות מין הכותבות על חווית המפגש עם לקוח מנקודת מבטן. הלקוחות, גברים ברובם,  מגולמים – קולית בלבד –  על ידי  גלריה  של שחקנים מהשורה הראשונה, שתרמו את קולם לאותם אבירי מקלדת אנונימיים. האנונימיות של המקלדת, המשוחררת מנוכחות פיזית מחייבת של אדם, הופכת לבמה, עליה עולים בזה אחר זה זנאים, זונות, ואפילו משיבון, ומספרים בלשון ספק פואטית, ספק פילוסופית, ולעיתים גסה להפליא, על חוויותיהם בשדות הציד העגומים של הזנות. ויותר משהם מצליחים לספר על הזונות שהם מבקרים, הם מספרים על עצמם ואת עצמם. את האופן בו הם תופסים את המפגש בינם לבין הגוף, האישה, הזונה, והסיטואציה בה אדם אחד מקבל כסף על מנת למלא צורך מיני פרטי של אדם אחר.

הסרט הופק במסגרת קורס "אנימציה תיעודית" לשנה ב', בו משתתפים סטודנטים מסלולי אנימציה ועיצוב פס-קול, בהנחיית ריקרדו ורדסהיים (אנימציה) ודרור שימן (עיצוב פס-קול).  הסטודנטים בחרו מספר פוסטים באורך של דקה, הקליטו שחקנים, ועל הבסיס הזה ביימו סרטי אנימציה קצרים. הסרטים שנבנו מנסים לתאר  לא את הנאמר בטקסט, אלא לתפוס את הדברים העומדים מאחורי המפגש לקוח- זונה, והשאלות שהם מעלים.

שחקנים:

אלברט אילוז, דורי אנגל, אניה בוקשטיין, יואב ברתל, דני גבע, עמית גור, מיכל ועאקנין, אילן סביר.

אודות הכותב